Statečný je ten, kdo svůj strach překoná a jde do toho, i když se bojí.

"50 odstínů mne, aneb stop mým stinným stránkám života"

16. října 2018 v 12:02 | Nicole Synth |  Úvahy skryté hluboko v mysli


Když jsem uviděla téma tohoto týdne, ihned jsem si vzpomněla na film s názvem 50 odstínů šedi. Přiznám se však, že tento filmový počin jsem doposud neviděla, ani knihu jsem zatím nepřečetla, jen jsem vždy zahlédla pár ukázek k premiéře filmu.

Číslo 50 jsem si také spojila s věkem mojí maminky, která nedávno oslavila půlku cesty putováním svým životem a moc jí za to obdivuji, jak to všechno vůbec mohla zvládnout.

Pokud se tedy zaměřím na zkoumání mě samotné, určitě mne jisté stíny pronásledují již dlouhou dobu a musím říci, že takovýchto vnitřních ničitelů člověka se zbavuji velmi těžko. Tyto stíny mě dokonce dovedly až do hlubokých depresivních propastí, ve kterých jsem trýznitelkou, mučitelkou a obětí, ale bohužel jsem v tomto stavu sama nešťastná a ostatní mi tak nerozumí a okolí se jevím jako podivín.

Každý máme určitě nějakou stinnou stránku, na kterou bychom chtěli nejraději zapomenout a potlačit jí do podvědomí a už se k ní nikdy nevracet, ale ne vždy to probíhá tak hladce a rychle. Pokud na nás tedy nějaký ten stín dolehne, snažme se, aby zcela nezastínil naši nejlepší verzi nás samotných, nedovolme, aby tento vnitřní démon rozložil postupně naši krásnou duši, díky které jsme právě sami sebou a díky které nás mají blízcí (ti praví, upřímní) lidé rádi.

Neberme si vše příliš osobně k srdci a rozlučme se s těmito otravnými stíny, které nám kolují v naší mysli a hlavičkách. Všichni chceme být šťastní a máme na to náležitě právo a proto nedovolme, aby nás tyto stíny zastrašovaly a zahnaly do kouta, který nás nechce pustit, aby jsme šli dál. Plňme si naše sny za cestou po našem ideálním životě a stíny odhoďme někam hodně daleko a věřmě, že se hodně brzy rozplynou až tu s námi vůbec nebudou (a my je ani nechceme zpátky, ať tam zůstanou).

Přeji nám všem krásný a šťastný život plný lásky a jen radostných chvil. Usmívající se

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Platan Platan | E-mail | Web | 20. října 2018 v 12:23 | Reagovat

Prajem Ti to isté. :-) Je pravda, že ak prekryješ farbu TIEŇOM je z nej iný odTIEŇ. Zaujímavý odtieň tejto TT :-P

2 Nicole Nicole | 3. listopadu 2018 v 15:53 | Reagovat

[1]: Děkuji Vám moc za hezký komentář a Váš čas. Vážím si Vašeho názoru k danému tématu. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama