Statečný je ten, kdo svůj strach překoná a jde do toho, i když se bojí.

Ať život náš nechť stále vzkvétá

27. října 2018 v 20:10 | Niky |  Za životem po filosofické cestě☺

Tento článek je zaměřený na náš život samotný a na naše působení v něm. Uvědomuji si, že již bylo určitě napsáno spoustu článků a knih o tomto tématu a bylo nám už několikrát sdělováno, jak máme život prožít a jak naopak ne, ale tato otázka našeho bytí ve světě mě stále velmi fascinuje dodnes, a proto jsem se pokusila níže sdělit svými slovy můj vlastní pohled, jak nahlížím v dnešní době právě na naši lidskou existenci a pobývání v ní.

Hodně lidí je ovlivněna životem těch druhých a upřímně každá reklama, kterou vidíme, ať už jen v televizi, na internetu, v časopisech nebo na billboardech ve městech, nás velmi ovlivňuje. Měli bychom si uvědomit, co chceme my a ne to, co nám předkládá celý svět za to pravé, které by jsme měli následovat. Pokud by jsme pouze následovali jakékoliv trendy, které jsou zrovna dnes v kurzu, byli bychom všichni stejní a bez vlastních názorů a svého jedinečného způsobu žití. Například velmi mě zaráží dnešní trendy dlouhých vousů u mladých chlapců. Pokaždé, když někoho takového zahlédnu, přijdu si, že jakoby se chtěli vrátit tak o sto až dvě stě let dozadu, kdy byl tento trendy v oné době aktuální. A nebo uvedu příklad se začínajícím kouřením u mladých lidí. Když jsem chodila na základní školu, již v šesté třídě u nás většina chlapců, ale i některých dívek, začalo kouřit cigarety a to pouze jen, aby si vyzkoušeli roli dospělého člověka a zapadli tak do davu lidí, kteří se k tomu také propůjčili. Závislost je ale mocná a tak tento zlozvyk vydržel mým spolužákům dodnes. Neustále se tak zabývám otázkou, proč nemůžou být lidé sví a originální? Proč nemůžou vystoupit z davu a být jiní, přinášet něco nového, kreativního a pokusit se změnit svět k lepšímu, svůj život? Nehci následovat trendy, které jsou zrovna aktuální, chci být tím, kým opravdu chci být, nechci ztrati svoji individualitu v tomto přetechnologizovaném světě. Když se nad tím zamyslím, tak mne to velmi mrzí.

Je třeba naplno žít, nepropadat chmurným myšlenkám, nenechat se zastavit na cestě za svým vysněným cílem. Mít v srdci lásku, víru, pokoru, dostatečnou míru sebedůvěry a snažit se vyvarovat jakýchkoliv předsudků, které nás často zavádí do slepé uličky. Vážit si našeho drahocenného času, umět si ho rozvrhnout, nepromarnit dny a naplnit život smysluplnými událostmi a činnostmi. Usilovat na cestě po poznání a snažit se být dobrým člověkem i navzdory dnešní nelehké době, která je zaměřená na materialistkou podstatu života a již méně právě na ty city a vřelost. Nebuďme vážní, ale rozvíjejme v sobě skrytou duši dítěte, která nám pomůže se na svět opět dívat optimistickým dojmem. Stanovme si konkrétní cíle, které nás budou popohánět kupředu a radujme se z přítomných okamžiků a těšmě se společně na budoucnoust. Smutné tváře bez naděje vyměňme za ty usměvavé a život nám bude ihned připadat radostnější a my se tak budeme cítit více spokojeni sami se sebou, ale i s tím okolním světem, neboť nalezneme onu duševní vyrovnanost a stanou se z nás poklidní lidé, kteří berou věci tak, jak přijdou a hledí na život s jistou mírou nadhledu. Nenechme se zastrašit převládající technologií, která vládne dnešnímu světu a působí pouze depresivní úzkostné stavy lidí a vytváří jen celosvětovou nespokojenost, ta do našich životů bohužel také negativně zasáhla a vytváří v lidech velkou ovlivnitelnost.

Žijme tedy především svůj šťastný život, spokojený a láskou naplněný a nenechme si ho nikým a ničím ovlivnit. Přeji, aby všem lidem život pouze vzkvétal po té správné cestě. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaké jste znamení?

Beran 12.5% (2)
Býk 18.8% (3)
Blíženci 0% (0)
Rak 12.5% (2)
Lev 6.3% (1)
Panna 12.5% (2)
Váhy 6.3% (1)
Štír 12.5% (2)
Střelec 0% (0)
Kozoroh 12.5% (2)
Vodnář 0% (0)
Ryby 6.3% (1)

Komentáře

1 Romča Romča | Web | 28. října 2018 v 18:33 | Reagovat

Hezky napsaný článek a máte pravdu. Souhlasím hlavně se řídit svým srdcem.

2 Nicole Nicole | 3. listopadu 2018 v 14:58 | Reagovat

[1]: Moc Vám děkuji za krásný komentář a Váš čas. Vážím si Vašeho názoru k danému tématu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama