Statečný je ten, kdo svůj strach překoná a jde do toho, i když se bojí.

Dušičky

27. října 2018 v 19:00 | Niky |  Vnímání zajímavých událostí okolo nás

Příští týden si budeme připomínat památku našich zesnulých, konkrétně tedy 2. listopadu. Já mám tuto tradici, kdy si vzpomínáme na naše ztracené duše velmi ráda. Již v útlém věku jsem byla naučena chodit na hřbitovy a zapalovat našim blízkým svíčky a vyjadřovat jim tak naši úctu a to, že je nosíme stále v našich srdcích a nikdy jsme na naše milé nezapomněli. Pokaždé mě bavilo babičce pomáhat dekorovat různé věnce a mísy s květinami. Cítit vůni jehličí z borovičky je neopakovatelný zážitek, nebo pozorovat plamen voňavé svíčky. Kdykoli zavítám na hřbitov, cítím respekt a klidnou atmosféru, ale s jistým mrazením na těle. Je mi totiž teskno, kolik lidí už zde odpočívá na věčné časy a kteří se již mezi živé nikdy bohužel nevrátí. Otázku o konci idské existence jsem si však nikdy nepřipouštěla, snažila jsem se brát život takový, jaký je, bohuželi s vědomím toho, že život nás všech je konečný, že není věčný, ale postupemč času nyní nabývám dojmu, že s přibývajícím věkem se začínám smrti trochu obávat. Bojím se, že život vůbec neprožiji tak, jak bych si přála, že mi jen pouze utíká vyměřený časový úsek, který tu mám vymezený a že zemřu žalem ze samoty a nenaplněné lásky. Neměli bychom si také vzájemně ubližovat, ale vážit si lidí, i přesto, že nejsou takoví, jací by podle nás měli být. Každý člověk je jiný, má jiné potřeby, přání i své nedostatky. Nikdo z nás nemůže být dokonalý, jsme jen lidé se všemi klady i mínusy, nejsme stroje. Proto bychom si asi měli opravdu vážit každé minuty, ba i vteřiny v našem životě a nepromarnit ho věcmi, které nás trápí a jsou pomíjivé, protože jak se říká "život je krátký" a nikdo z nás neví, kolik toho času je každému z nás vymezeno. Proto užívejme života, Carpe diem všem lidem.
Pojďme tedy společně zapálit svíčku našim milovaným duším, které nás opustili. I když už s námi naši blízcí bohužel nejsou, přesto navždy zůstanou ukryti v našich srdcích a vzpomínkách.

Ti, kteří však nebudou mít možnost zapálit svíčku na hřbitově, mohou jít zapálit pomyslně svíčku do internetové katedrály na následném odkazu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama