Statečný je ten, kdo svůj strach překoná a jde do toho, i když se bojí.

Zásady dobrého života

13. října 2018 v 11:34 | N |  Za životem po filosofické cestě☺

Život je buď odvážné dobrodružství, nebo nic.

- "Každý den se musíme probudit s myšlenkou, že se těšíme na den, který dnes prožijeme."

- "Život je čekání na to, kdy se sny změní ve skutečnost."


Výsledek obrázku pro draw tumblr


Ahoj všem. Velmi mne zaujal jeden článek o tom, jak prožít život šťastně a jít po té správné cestě za dobrým životem.

Žít jako člověk, Jedi, elf, či cokoli jiného, co se vám líbí...
Základ dobrého života

1. Tolerance a porozumění

Nikdo není jako někdo jiný, každý jsme výjimečný. Chápání ostatních, a když to není možné, tak alespoň tolerování jejich odlišností stejně jako jejich tolerování těch vašich je klíčem ke šťastnému soužití.

2. Kuráž

Kuráž je síla udělat to, co chceš. Je to síla potřebná k překonání strachu při následování tvé vlastní cesty, kterou vidíš a vnímáš jako tu pravou. Je to odvaha, kterou potřebuješ k obraně věcí, které jsou správné a postavení se proti věcem, které jsou špatné.


Výsledek obrázku pro životní citáty tumblr3. Duch a tělo

Jsou chvíle, kdy se duch cítí uvězněný v těle a že by mohl být mnohem více bez jeho bariér. Ale duch miluje tělo, které vlastní. Miluje jeho slabosti, svaly, limity i potenciál. Nechtěl by ho opustit, protože může dát tolik potěšení a radosti a co by bylo potěšení bez bolesti a smutku, které ho jenom zesilují… Ale když přijde čas se těla vzdát, duch to udělá dobrovolně s vědomím, že nic neztrácí, protože vše jednou končí a ukončení je zdokonaluje.

4. Kompletní bytost

Tvá je vláda nad tvým duchem a tělem, nad svaly i myšlenkami. Nikomu nad nimi nedávej moc. Nenásleduj ničí vůli, neposlouchej ničí rozkazy, pokud tvůj duch neví, že je to pravda. Není žádné pravidlo, zákon, kodex, žádné hnutí vytvořené lidmi, které by bylo nutné poslouchat jen, protože existuje. Pouze po tvém schválení může být cokoli přijato a následováno.

5. Věci, na kterých záleží

Méně záleží na tom, co pro sebe uděláš sám, než na tom, co pro tebe udělají druzí, jen to má skutečný význam.
Buď vděčný, když ti někdo děkuje, dobré skutky by měly být oplaceny, starání se o tebe opětováno.
Nezávisej na věcech, které nemají skutečný význam, nebo pro tebe nemají skutečnou hodnotu, jak ty fyzického rázu, tak ty které leží pouze v mysli. Ale ani je neignoruj, protože jsou také součástí života.
Ale když víš, co chceš, bojuj o to, abys to dokázal. Není nic, čeho nelze dosáhnout, když máš kuráž a vůli.


Výsledek obrázku pro draw tumblr


6. Žít svůj život

Lidský život je příliš krátký na to, aby byl promrhán uvažováním nad jeho přirozeností, nebo strávením následováním věcí, které nemají žádnou skutečnou hodnotu. Každé období života je velmi hodnotné, a život nikdy není na hony daleko. Je ve všem kolem tebe, na věcech hmotných i nehmotných, na zeleni, věcech, které rostou i na věcech mrtvých jako třeba kámen. Miluj život ve všem, včetně sebe, více, než cokoli jiného.
Starej se jen o to, co je důležité a o to, co můžeš změnit. Nenič se obáváním se věcí, které nemůžeš změnit, jako třeba přicházející den. Přijde, ať už nad tím přemýšlíš, nebo ne.
Neměj obavy z toho, co se stalo, protože to je mimo tvůj dosah, přeměněné do minulosti, která s námi navždy zůstane. Přeměnily se ve zkušenosti, které mají hodnotu, ale nejsou určené k tomu, abychom se nad nimi trápili.


7. Sdílej

To, co máš, sdílej. Sdílené potěšení je dvojnásobné.Nic z toho, co máš, nemá jinou hodnotu, než to, co ti může dát. A to je jediná skutečná hodnota, kterou bys tomu měl dát.


Dostupné z www: http://bila-hvezda.blog.cz/1301/zasady-dobreho-zivota
Citáty dostupné z www: http://eliza-stories.blog.cz/1506/citaty-1-zivot
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama